Unlimited Web HostingFree Joomla TemplatesTemplate Sales
  • Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo pagalbos tarnyba

Mokomės nuosekliam socialiniam emociniam vaikų ugdymui

Nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. įsigaliojo svarbios Švietimo įstatymo pataisos, kuriose nurodoma, kad visiems vaikams turi būti sudarytos sąlygos ugdytis socialines ir emocines kompetencijas, o pedagogams stiprinti žinias ir kompetencijas šioje ugdymo srityje. Todėl Pasvalio rajono pedagogų bendruomenė jau 2016-2017 mokslo metų antroje pusėje ėmė ruoštis socialiniam emociniam vaikų ugdymui.

Mokyklų vadovai 2017 m. kovo mėnesį dalyvavo SEU instituto vadovės dr. D. Šukytės mokymuose apie nuoseklaus socialinio emocinio ugdymo plėtojimo galimybes mokyklose, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose. Gegužės mėn. Gargžduose Švietimo pagalbos tarnybos Suaugusiųjų švietimo skyriaus ir Klaipėdos rajono švietimo centro organizuotame kvalifikacijos tobulinimo renginyje Pasvalio rajono mokyklų vadovai ir pedagogai domėjosi gerąja 9-nerių metų Klaipėdos rajono ugdymo įstaigų vaikų socialinio emocinio ugdymo patirtimi.

Nuo birželio mėn. mokyklų bendruomenių nariai kompetencijas šioje ugdymo srityje tobulina dalyvaudami Pasvalio rajono Švietimo pagalbos tarnybos Suaugusiųjų švietimo skyriaus vedėjos D. Morkūnienės parengtoje seminaro „Socialinis emocinis ugdymas. Kas tai? Kuo gali mums padėti?“ programoje.

Lietuvos Socialinio emocinio ugdymo asociacija ir Pozityvaus ugdymo institutas parengė ir šalies mokykloms siūlo programą „Emocinio intelekto ir socialinių emocinių kompetencijų ugdymas įstaigose, naudojant Limbinio mokymo(si)TM metodiką“. Pasvalio rajono mokyklų bendruomenėms siūlome mokytis pagal šią programą, kurios metu bus ugdomos darbuotojų socialinės emocinės kompetencijos, parengiamas mokyklos individualus planas/rekomendacijos nuoseklaus socialinio emocinio ugdymo programų vaikams įgyvendinimui, teikiamos individualios konsultacijos vadovams.

Socialinis emocinis ugdymas moko vaikus penkių pagrindinių dalykų: savęs suvokimo, savitvardos, socialinio sąmoningumo, bendravimo įgūdžių ir atsakingo sprendimų priėmimo. Moksliškai įrodyta, jog šie įgūdžiai taip pat tobulina ir mokinių mokymosi gebėjimus bei gerina mokymosi pasiekimus, pasitarnauja supratimui apie žalingų įpročių žalą asmenybei ir visuomenei.

Išlavintas socialinis emocinis intelektas daro lemiamą įtaką žmogaus asmeniniam efektyvumui, sveikatai, sprendimų priėmimui, santykių ir gyvenimo kokybei.

Akivaizdi socialinio emocinio ugdymo reikšmė brandžios asmenybės tapsmui.

ŠPT Suaugusiųjų švietimo skyriaus vedėja Danutė Morkūnienė, 2017-09-14


2017-09-14

 

Rajoninė SUP mokinių ir pagalbos mokiniui specialistų metodinė − praktinė konferencija „Mūsų darbeliai − mūsų darbai“

Gegužės 18-tą dieną į svetingąją Pasvalio Svalios pagrindinę mokyklą skubėjo mokinukai su savo mokytojais ir/ar pagalbos mokiniui specialistais iš Lėvens, Daujėnų, Pajiešmenių pagrindinių mokyklų, Ustukių pagrindinio ugdymo skyriaus, Pumpėnų, Vaškų, Joniškėlio Gabrielės Petkevičiaitės − Bitės gimnazijų, Specialiosios mokyklos bei lopšelio-darželio „Liepaitė“.

Svalios pagrindinės mokyklos vyresnioji specialioji pedagogė Vilma Gegieckienė ir vyresnioji logopedė Alma Žeimienė iniciavo SUP mokinių rajoninį projektą „Spalvotas gėlių pasaulis“. Integruotos veiklos mūsų rajono ugdymo įstaigose vyko visą pavasarį. Apie savo nuveiktus darbus, sėkmes ir rūpestėlius Svalios pagalbos mokiniui specialistės pakvietė pasidalinti metodinėje − praktinėje konferencijoje „Mūsų darbeliai − mūsų darbai“.

Konferenciją vedė Svalios pagrindinės mokyklos 6 a klasės mokiniai Dovydas Gintautas ir Nerija Elertaitė. Konferencijos dalyvius ir svečius pasveikino Svalios mokyklos direktorė Aleksandra Tribulskienė. Švietimo pagalbos tarnybos direktorė Andromeda Baršauskienė palaikė ir palinkėjo drąsos, nes svarbiausi žodžiai buvo suteikti patiems projekto dalyviams - mokiniams.

Mokiniai skaitė žodinius pranešimus, kūrybiškai pristatė ir komentavo įamžintas akimirkas stendiniuose pranešimuose, žiūrėjome video medžiagą. Vaikai su savo mokytojais, pagalbos mokiniui specialistais rengė popietes, viktorinas, atliko įvairiausias kūrybines užduotis, susipažino su gėlių sandara, jų įvairove, patys piešė, spalvino, klijavo ir iš įvairių medžiagų gamino gėles. Mokiniai stebėjo gamtą, domėjosi, kur galima įsigyti įvairių gėlių sėklų: vieni lankėsi parduotuvėse „Smilga“, „Žalia stotelė“, kiti sužinojo, ką galima įsigyti turguje, dar kiti bandė patys daiginti iš praėjusių metų nuimto derliaus sėklų. Gėlės kelią nuo sėklos iki žiedelių išbandė visi projekto dalyviai. Buvo ir nesėkmių, apie kurias papasakojo vaikai, bet daugelio gėlytės virto dovanomis mamytėms Motinos dieną, papuošė mokyklų gėlynus, kurių apžiūrėti ne tik dabar, bet ir vasarą, kvietė mokinukai. Kad pranešimai neprailgtų, muzikinę pertraukėlę padovanojo Svalios pagrindinės mokyklos ketvirtokai.

Visi pranešėjai buvo apdovanoti padėkos raštais bei vaikų rankytėmis pagamintomis gėlėmis. Konferencijos svečiai, kaip įrodymą, gavo pražydintas projekto metu gėlytes.

Jautru ir gera buvo stebėti mokinukų jaudulį prieš savo pasisakymą, lydinčių mokytojų padrąsinimus ir pagalbą savo ir kolegų pranešėjams, įdėmų klausymąsi visos konferencijos metu ir spindinčias iš pasididžiavimo ir džiaugsmo akis. Dar kartą įsitikinome, kad verta dirbti, kurti kartu, nes nuo mažų darbelių prasideda dideli darbai.

Pasvalio r. sav. Švietimo pagalbos tarnybos specialioji pedagogė metodininkė Inga Kaulinskienė, 2017-05-19

2017-05-18

 
«  spalio 2017  »
PATKPŠS
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Mes turime 195 svečius online