Unlimited Web HostingFree Joomla TemplatesTemplate Sales
  • Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo pagalbos tarnyba

Edukacinis centras

Susitikimas su vaikų rašytoju Tomu Dirgėla bei aktoriumi ir dainų atlikėju Giedriumi Arbačiausku

Darganotą spalio 3-iosios rytmetį į Žadeikių B. Brazdžionio edukacinį centrą susirinko gausus būrys pradinukų iš Pasvalio, Ustukių ir Pušaloto. Čia jie susitiko su jaunu ir be galo linksmu vaikų knygų rašytoju Tomu Dirgėla knygos „Domas ir Tomas: dingusios šluotos byla“ ir kt. autoriumi. Tomo knyga „Apie raganą tokią šiokią“2014 metais apdovanota Aldonos Liobytės premija už reikšmingiausią metų debiutą ir buvo išrinkta stilingiausiai iliustruota metų knyga. O dviejų detektyvų Domo ir Tomo nuotykiai vaikus džiugina jau trijose knygose! O kad būtų dar linksmiau, rašytojui talkino Lietuvos Teatro, televizijos ir kino aktorius, filmų garsintojas, dainų autorius ir atlikėjas Giedrius Arbačiauskas. Šaunusis duetas surengė vaikams juokų, dainų ir šėlsmo kupiną rytmetį, nuo kurių prašviesėjo darganota diena.

Susitikimą organizavo Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka ir Švietimo pagalbos tarnybos Suaugusiųjų švietimo skyrius pagal M. Katiliškio VB projektą „Literatūros dienos ir naktys 2017: skaitymo prieskoniai“. Renginį remia Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

Pasvalio ŠPT Suaugusiųjų švietimo skyriaus metodininkė Audra Stankevičienė, 2017-10-04

2017-10-03

 

Svalios trečiokai Meškiuko Rudnosiuko mokyklėlėje

Ankstyvą 2017 m. rugsėjo 11 d. rytmetį 3b klasės moksleiviai iš Svalios progimnazijos kartu su mokytoja Vilma Armoniene atskubėjo į Žadeikių Bernardo Brazdžionio edukaciniame centre įsikūrusią „Meškiuko Rudnosiuko mokyklėlę“. Čia juos pasitiko Suaugusiųjų švietimo skyriaus metodininkės Gražina Sakalauskienė ir Audra Stankevičienė. Trumpai pasidalinę kelionės įspūdžiais, jie suėjo į klasę, kurią kažkada lankė poetas Bernardas Brazdžionis. Mokėsi trečiokai išsijuosę: klausėsi pasakojimo apie B. Brazdžionį, sprendė kryžiažodžius, rašė laiškus Rudnosiukui.

Po to apžiūrėjo Bernardo Brazdžionio muziejų, pasigrožėjo liepų alėja, kurioje su žmona mėgo vaikščioti poetas ir, pasisėmę stiprybės iš šimtamečių medžių, sugalvoję po norą išskubėjo į namus laukti atsakymų iš Meškiuko Rudnosiuko.

ŠPT Suaugusiųjų švietimo skyriaus metodininkė Audra Stankevičienė, 2017-09-13

2017-09-11

 

Šeimų šventė „Šeimų vaivorykštė“

Pirmą rugsėjo šeštadienį į Žadeikių B. Brazdžionio edukaciniame centre vykusią šeimų šventę „Šeimų vaivorykštė“ suvažiavo šeimos su vaikais. Lietus pylė kaip iš kibiro, bet tai galbūt ir nulėmė, kad šeimos galėjo ištrūkti iš rutinos ir sudalyvauti šventėje. B. Brazdžionio edukaciniame centre yra labai daug vietos, todėl užsiėmimai vyko atskirose erdvėse. Tėvai, globėjai ir šeimos nariai, kuriems aktualūs vaikų gerovės kalusimai, dalyvavo vaikų psichologo E. Karmazos paskaitoje „Ribos ir taisyklės šeimoje ir gyvenime“. Vaikai lipdė, vaidino, žaidė įvairius loginius žaidimus. Po draugiškų šeimyniškų pietų visi vėl skirstėsi į atskiras veiklas, o dar vėliau – į bendrus šeimyninius užsiėmimus.

Šventę organizavo Pasvalio šeimos gerovės centras. Joje taip pat dalyvavo Panevėžio apygardos probacijos tarnybos Probacijos skyriaus, vykdančio veiklą Pasvalio rajono savivaldybės teritorijoje, pareigūnai.

Šventės metu šeimos gavo žinių apie inovatyvius vaikų auklėjimo būdus, ribų nustatymus, šeimos stiprinimo galimybes. Visi norintys galėjo pabendrauti, pasidalinti gerąja patirtimi. Šventės tikslas – parodyti šeimoms laisvalaikio leidimo būdus kartu su vaikais, suteikti žinių, gerinančių šeimos santykius ir padedančių išlaikyti darną šeimoje.

Pasvalio ŠPT Suaugusiųjų švietimo skyriaus metodininkė Audra Stankevičienė, 2017-09-04

2017-09-02

 

Turininga ir linksma stovykla Žadeikiuose

Net 70 proc. Lietuvos vaikų yra patyrę patyčias, o 45-60 proc. ir patys prisidėję prie jų. Gali atrodyti, kad kalbėjimas apie patyčias yra įgrisęs ir mokytojams, ir mokiniams, sunku rasti naujų, vaikams ir jaunimui priimtinų, priėjimo prie šios temos kampų. Viena iš labiausiai pažeidžiamų grupių yra globojami vaikai, jų globėjai ar įtėviai. Niekam nekyla klausimas dėl to, kad tėvai ar įtėviai vaikui yra brangiausi ir artimiausi žmonės, su kuriais jis praleidžia daugiausia laiko. Natūralu, kad būtent iš jų jis mokosi bendravimo su aplinka kultūros, būdų, kaip pasiekti savo tikslų. Apie patyčių kultūrą kalbama daug, į tai atkreipia dėmesį ir mokytojai, ir tėvai, ir socialiniai darbuotojai bei vaiko teisių apsaugos specialistai.

Pasvalio rajone su globėjais dirbančių specialisčių patirtis rodo, kad pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria globėjai/įtėviai, yra negatyvus visuomenės požiūris į vaiko globą, pati globėją ir globojamą vaiką. Girdimos patyčios tiek iš suaugusiųjų, tiek iš vaikų. Šie vaikai, patyrę atskyrimą nuo biologinės šeimos, ypatingai jautrūs.

Visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Pasvalio struktūrinis padalinys vykdė projektą „Globėjų/įtėvių ir vaikų atsparumo veiksnių stiprinimas“, finansuojamą Pasvalio r. savivaldybės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis Projekto tikslas – stiprinti emocinius ir socialinius vaikų ir suaugusiųjų įgūdžius siekiant mažinti patyčių ir kito asocialaus elgesio apraiškas.

Į birželio 21, 22 dienomis stovyklą, vykusią Žadeikių B. Brazdžionio edukaciniame centre, pasitarus su mūsų rajono globėjų mokytojomis Jolanta ir Rasa, buvo kviečiami Pasvalio rajono globėjai, tėvai jų vaikai ir globotiniai bei specialistai, dirbantys su šeimomis. Iš viso dalyvavo 120 žmonių (suaugusių ir vaikų).

Pirmąją stovyklos dieną dalyvius sveikino Pasvalio r. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas P. Petkevičius, Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja A. Kanišauskienė, Pasvalio apylinkių seniūnas S. Triaba. Stovykla prasidėjo pozavimu bendrai nuotraukai, po to visi išsiskirstė į grupes – su vyresniais vaikais dirbo Pasvalio Švietimo pagalbos tarnybos psichologė Jolita Stipinienė, kuri taikant Forumo teatro metodus vedė praktinį užsiėmimą patyčių prevencijos tema ,,Patyčios ir jų sprendimo būdai". Su globėjais ir tėvais dirbo psichologė, psichoterapeutė, kurios šeima yra įsivaikinusi berniuką, Lina Gudaitienė. Socialiniams darbuotojams mokymus tema „Globojamo ar įvaikinto vaiko asmenybės raida ir ypatumai, galimos problemos ir pagalbos galimybės“ vedė psichologė Rosita Pipirienė. Mažieji stovyklos dalyviai pasinaudojo puikia Batutų nuoma Pasvalyje dovana – šėlo ant batuto. Kol visi buvo užimti įvairiomis veiklomis – savanorės Dalia ir Marija ruošė pietus – virė penkių grūdų košę, kurios buvo galima valgyti kad ir visą dieną. Papietavę suaugusieji vėl kibo į mokslus, o vaikams puikias sporto varžytuves surengė savanoris iš Krinčino seniūnijos Paulius Varžinskas. Nors pavakary pradėjo lyti lietus, vaikams veiklų nepritrūko: vieni lipdė, piešė, spalvino, kitiems savanorė Audra Stankevičienė piešė ant veidų animacinių filmų herojų, gyvūnų kaukes. Visą dieną stovyklautojai buvo vaišinami kava, arbata, sumuštiniais, saldumynais, tad namo grįžo sotūs ir pavargę.

Kita stovyklautojų diena Žadeikiuose prasidėjo lengvais pašnekesiais su kavos ar arbatos puodeliu. Globėjai, tėvai ir socialiniai darbuotojai dalyvavo mokymuose tema „Konfliktiškumo, agresyvumo ir patyčių priežastys, prevencija ir intervencija“, kuriuos vedė psichologės L. Gudaitienė ir R. Pipirienė.

O vaikų laukė susitikimas su Vilniaus dailės akademijos dėstytojais, profesionaliais breiko šokėjais, LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės pilietinės akcijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriais Remigijumi ir Algirdu Gataveckais bei jų draugu Artūru Mažeika. Svečiai kalbėjo kaip atpažinti patyčias ir kaip joms atsispirti, pateikė pavyzdžių, kaip didinti savivertę. Po pietų svečiai vaikus pamokė breiko elementų, kartu piešė portretus, diskutavo įvairiomis jiems aktualiomis temomis.

Dar vėliau vaikams kūrybinį užsiėmimą Kaleidoskopų gamyba vedė VŠĮ Artoteka lektorės Margarita ir Lina. Visi dalyviai pasigamino puikų žaislą–vamzdelio pavidalo kaleidoskopą kurį sukant, stikliukai atsispindi veidrodžiuose ir juose sudaro gražius, greit kintančius raštus.

Pasibaigus vaikų ir suaugusiųjų užsiėmimams, visiems dalyviams buvo įteiktos įrėmintos nuotraukos prisiminimui, prieš išvykstant į namus visi vaišinosi ledais.

Atsisveikindama psichologė, psichoterapeutė Lina Gudaitienė sakė, jog „man svarbiausia buvo, kad mamos bendravo tarpusavyje atvirai ir giliai. Taip, tarsi būtų seniai pažįstamos. Labai tikiuosi, kad jos ir toliau dalinsis savo patirtimi ir taip stiprins vienos kitas. Labai matyčiau savipagalbos grupės prasmę“. Tad tikėtina, kad projektas bus tęsiamas ir kitais metais.

O kad stovykla įvyko šiais metais, organizacija dėkoja visiems savanoriams, GIMK mokytojoms, socialinėms darbuotojoms ir projekto rėmėjams - Pasvalio rajono savivaldybei, Pasvalio apylinkių seniūnijai, Batutų nuoma Pasvalyje, Pasvalio r. savivaldybės Švietimo pagalbos tarnybai, Pasvalio rajono paslaugų ir užimtumo centrui pagyvenusiems ir neįgaliesiems.

Pasvalio ŠPT Suaugusiųjų švietimo skyriaus metodininkė Gražina Sakalauskienė, 2017-06-23

2017-06-22

 

Poeto Bernardo Brazdžionio 110-ąjam jubiliejui skirti renginiai

Kol Žadeikių B. Brazdžionio edukaciniame centre šalta, meškiukas Rudnosiukas mėgsta keliauti. Vasario mėnesį jis apsilankė Pajiešmenių bibliotekoje. Vaikai sužinojo daug įdomaus apie poeto Bernardo Brazdžionio gyvenimą ir kūrybą, pažiūrėjo filmo apie poetą ištrauką, sprendė kryžiažodžius, piešė, deklamavo eilėraščius ir vaidino.

Kaip ir kiekvieną pavasarį, sušilus orams, Žadeikių edukacinis centras sulaukia moksleivių iš viso rajono. Čia veikia meškiuko Rudnosiuko mokyklėlė ir vyksta įvairios dienos stovyklos. Kai saulutė kviečia į lauką, nubunda gamta, sužaliuoja žolė, pražysta gėlės, moksleiviai tradicinį mokyklos suolą mielai iškeičia į pasibuvimą gamtoje. Šiais mokslo metais edukaciniame centre vyko net kelios dienos stovyklos, linksmai pavadintos „Geriausia mokslo metų diena“, „Būkime kartu“ ir kitos, į kurias vaikai atvyko iš Pumpėnų gimnazijos, Gulbinėnų vaikų dienos centro, Svalios ir Lėvens pagrindinių mokyklų. Pasvaliečiai į Žadeikių kaimą ėjo pėstute, juk taip smagu pajausti pavasarį, besigrožint žaliuojančiomis pievomis ir besiklausant parskrendančių paukščių čiulbėjimo.

Vaikai Žadeikiuose turi įvairios veiklos: klausosi pasakojimų apie rašytoją B. Brazdžionį, žiūri filmus, piešia, lipdo, spalvina, rašo laiškus meškiukui Rudnosiukui, aplanko Bernardo Brazdžionio atminimo kambarį. O jei kurie neskuba namo, susikuria laužą ir kepa dešreles, gamina kitą maistą.

Pasvalio ŠPT Suaugusiųjų švietimo skyriaus metodininkė Audra Stankevičienė, 2017-06-07

2017-06-07

 
More Articles...
«  spalio 2017  »
PATKPŠS
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Mes turime 182 svečius online